10 dolog amit biztos nem tudtál a Web3 világáról

Web3 érdekességek

Mutatok most néhány érdekességet a Web3 és a kriptopénz piacról, amit biztos soha nem gugliztál még meg.

Mi az a Web3?

A Web3 az internet következő generációjára utal, amelyet gyakran a web blokklánc-technológiára épülő decentralizált változataként írnak le. A Web2-vel ellentétben, amelyet a központosított platformok (például a Facebook vagy a Google) uralnak, a Web3 célja, hogy a felhasználók nagyobb irányítást biztosítsanak adataik és interakcióik felett a decentralizált hálózatokon keresztül.

Íme néhány érdekesség a Web3 világából

  1. Az Ethereum 2014-es ICO-ján (azaz amikor az ETH token először forgalomba került) 1 ETH ára mindössze 0,31 dollár volt.
  2. Becslések szerint az összes Bitcoin körülbelül 20%-a örökre elveszett.
  3. A Web3 sniping (lásd lenn) történetének legnagyobb kenőpénze 141,66 ETH volt, ami kb. 350 ezer dollár. Ezt a $SAVM token megszerzésére használták.
  4. 2024-ig már több mint 2,5 millió különböző token került kibocsátásra az Ethereum hálózatán.
  5. 2024-re világszerte 925 aktív központi kriptotőzsde (CEX) működik.
  6. Az egyik legsikeresebb kriptokereskedés a Winklevoss ikrek nevéhez fűződik. 2013 áprilisában 11 millió dollárért vásároltak Bitcoint. Ez a befektetésük 2017 decemberére kb. 1,3 milliárd dollárra nőtt. Mára pedig…
  7. A kriptotörténelem eddigi legnagyobb hackertámadása a Ronin Networköt és az Axie Infinityt érte, ahol körülbelül 620 millió dollár értékű kriptovalutát loptak el.
  8. A teljes kriptovaluta-tranzakciók volumenének csak körülbelül 0,3%-a kapcsolódik illegális tevékenységhez, beleértve a hackertámadásokat is. Nem itt mossák tisztára a pénzt a nagyfiúk.
  9. A világ legnagyobb Web3 pénztárcája több mint 30 milliárd dollár értékű különböző kriptovalutát tartalmaz, és a Binance tulajdonában van.
  10. A Bitcoin dominanciája a legalacsonyabb szinten 37% körül volt 2018 januárjában.

Web3 snipping: egy rossz mozdulat és odavész minden

A Web3 sniping során a felhasználók különböző eszközöket és taktikákat alkalmaznak, hogy presale vagy frissen kibocsátott tokeneket az elsők között vásárolják meg, általában a nagy profit reményében. Az egyik legismertebb eset egy anonim kereskedőhöz köthető, aki a SatoshiVM (SAVM) token piacra dobásakor egy fejlett botot (BananaGun) használt, hogy megszerezze a tokenek első adagját. Ennek érdekében a kereskedő 141,66 ETH-t, vagyis körülbelül 350 ezer dollárt fizetett kenőpénzként, hogy a vásárlási sor elejére kerüljön.

A sikeres sniping során öszesen 2,16 millió SAVM tokent szerzett meg, összesen 277,66 ETH-ért. Miután megszerezte a zsákmányt, a tokeneket gyorsan el is adta. Ezzel mintegy 4,38 millió dollárt keresett, és még 450 ezer token maradt a birtokában, amelyek értéke további 3 millió dollár volt. Az összes profitja így 6,77 millió dollárra nőtt mindössze néhány óra alatt.

Ez a példa jól mutatja, hogy a Web3 világában milyen gyorsan lehet jelentős profitot realizálni, ugyanakkor azt is, hogy mekkora szerepe van a technológiai eszközöknek és taktikáknak a versenyelőny megszerzésében.

Kripto Konzultáció

Ha úgy érzed túl sok az új információ, vagy le kéne porolni az alapokat a kriptovaluta tudásod illetően, gyere el egy INGYENES konzultációra, foglalj időpontot és beszéljük meg, mi lenne a legjobb megoldás neked.
Ingyenes