A mémcoinok átalakultak és egy teljesen új piaci szegmensként születettek újjá a kockázati befektetők körében
A mémcoinok a kezdeti szatirikus célkitűzéseikből mára egy kifinomult piaci szegmenssé fejlődtek, jelentette ki a DWF Labs a 2024-es év végi jelentésében. A kriptovaluta-piaci szereplő szerint a mémcoinok olyan példátlan értékteremtési lehetőséget jelentenek, amely túlmutat a kriptoiparon.
„A Dogecoinnal induló szatirikus kriptovaluták mára komoly tőkebeáramlást vonzanak, és az intézményi szereplők figyelmét is felkeltik” – áll a jelentésben.
2024 a mémcoinok éve
2024 során a mémcoinok hatalmas sikert arattak. Az olyan token-generáló platformok, mint a Pump.fun, lehetővé tették, hogy bárki egyszerűen indítson egy tematikus tokent – például „kutya-tokeneket” vagy „AI-tokeneket.” Ennek eredményeként a mémcoin-piac értéke a korábbi 20 milliárd dollárról 120 milliárd dollárra nőtt, ami 500%-os növekedést jelentett.
A DWF Labs szerint a mémcoinok életciklusa négy fázisra osztható:
- „bevezetés,”
- „szociális tőke kialakulása,”
- „decentralizált kereskedés,” és
- „értékteremtés és -elosztás.”
Ezek a lépések demokratizáltabbak, mint a hagyományos tokenindításoknál, amelyek gyakran nagy indulótőkét és intézményi támogatást igényelnek.
A mémcoinok legfőbb értékét az jelenti, hogy képesek megragadni az emberek figyelmét, ezzel pedig közösségek számára nyitnak új lehetőségeket az értékteremtésre. Ezáltal nemcsak a kisbefektetők, hanem az intézményi szereplők is egyre inkább felfigyelnek rájuk.
A DWF Labs kiemelte, hogy a mémcoinok fejlődése nemcsak kulturális jelenség, hanem a társadalmi koordináció és a hasznosság új formáit ötvöző értékteremtési kísérlet. Az ágazat érettségét mutatja, hogy már a hírességek is egyre gyakrabban vesznek részt ezekben a projektekben.
A mémcoinok tehát már nem csupán internetes viccek; sokkal inkább a modern értékteremtés egyik leginnovatívabb laboratóriumává váltak.