Trader vagy bennfentes? Egy befektető 58,000 dollárból 7,5 milliót csinált

GOAT token bennfentes kereskedés

Jókor volt jó helyen? Vagy inkább tudott valamit az a befektető, aki a GOAT token segítségével 130-szoros hozamra tett szert.

Egy rejtélyes kriptovaluta befektető hatalmas profitot ért el a növekvő mémcoin-őrületben, névszerint most a Goatseus Maximus (GOAT) nevű tokennel. Egyesek szerint a befektető kereskedési mintázata azonban kérdéseket vet fel.

Vajon egy kiemelkedően ügyes kereskedőről van szó, vagy bennfentes információkhoz jutott hozzá?

Hogyan alakult a GOAT üzlet?

Az Arkham elemzési adatai szerint a befektető 2023. november 1-jén 58,000 dollárt fektetett GOAT tokenekbe, és ezt az összeget 7,5 millió dollárra sikerült duzzasztania. A befektető ezzel a teljes GOAT-kínálat kb. 1,5%-át szerezte meg nem sokkal a token megjelenése után.

Az azóta bekövetkezett értéknövekedés csaknem 7,45 millió dolláros nyereséget eredményezett a GOAT/SOL párral folytatott kereskedés révén a Raydium nevű piacon.

Azonban az, hogy ekkora bizalommal vásárolt fel egy új tokenből, sokak szerint arra utalhat, hogy több van a háttérben, mint egyszerű kereskedési képesség. Valószínűbb, hogy bennfentes információk birtokában is lehetett.

A DADDY tokenbe is beszállt

A GOAT mellett a befektető a Daddy Tate (DADDY) nevű mémcoinba is beszállt, amely szoros kapcsolatban áll a közösségi média személyiséggel, Andrew Tate-tel.

A blokklánc adatok szerint szerint a befektető 104,000 dollár értékű DADDY tokent kapott egy olyan tárcától, amely a DADDY készlet 1,4%-át birtokolta. Ezen DADDY tokeneket szintén közvetlenül a token megjelenése után, két órán belül szerezték meg, ami további kérdéseket vet fel az esetleges bennfentes tevékenységgel kapcsolatban.

Bennfentes kereskedés vagy ügyes stratégia?

Egyre többen spekulálnak, hogy ez a rendszeres, nagy mennyiségű vásárlás röviddel az új tokenek bevezetése után arra utal, hogy a befektető bennfentes információk birtokában lehet. A DADDY indulásakor is voltak pletykák, amelyek szerint Tate és társai esetleg bennfentes kereskedés révén szereztek előnyt. Több tárca ugyanis a DADDY készletének összesen 30%-át vásárolta meg. De még mielőtt Tate népszerűsíteni kezdte volna a tokent online.

Az utóbbi időben egyre több befektető igyekszik kihasználni a mémcoinok által kínált lehetőségeket, különösen azokat, amelyek a Solana (SOL) blokkláncon indultak. A GOAT jelenleg az egyik legnépszerűbb mémcoin, amely mögött egy “goatse” nevű mém áll. Ez az interneten terjedő kép, amely a 2000-es évek elején vált ismertté, most újra figyelmet kapott, részben az AI chatbot, a Truth Terminal közreműködése miatt, amely milliomos lett a GOAT-ba való befektetése révén.

Bár nem tudhatjuk biztosan, hogy a befektető kiemelkedő kereskedési képessége vagy bennfentes információ birtoklása hozta-e meg ezt a jelentős nyereséget, az eset jól példázza, hogy a mémcoinok piaca továbbra is vonzza a spekulatív befektetőket.

Kripto Konzultáció

Ha úgy érzed túl sok az új információ, vagy le kéne porolni az alapokat a kriptovaluta tudásod illetően, gyere el egy INGYENES konzultációra, foglalj időpontot és beszéljük meg, mi lenne a legjobb megoldás neked.
Ingyenes