A Bitcoin rövid távú tulajdonosainak 80%-a ismét profitban van. Teljes gőzzel robog a FOMO hajó.
A Bitcoin árfolyama 2025. január 20-án 10%-os emelkedést produkált, és immár hatodik napja stabilan $100,000 felett maradt. A jelenlegi árfolyamszinteken a rövid távú tulajdonosok (STH) 80%-a már nyereséges zónában van a Checkonchain adatai szerint.
Ez pozitív fejlemény, mivel a profitban lévő tulajdonosok kisebb valószínűséggel adják el Bitcoinjukat pánikhelyzetben.
Ugyanakkor a CryptoQuant elemzője rámutatott, hogy az STH által realizált profit arány (SOPR) csökken, ami arra utal, hogy egyes tulajdonosok már elkezdték akár veszteséggel is eladni BTC-jüket.
Az elmúlt év során a rövid távú tulajdonosok hosszabb időszakokat töltöttek veszteséggel, de az adatok azt mutatják, hogy a jelenlegi profitnövekedés ellenére némi pánikeladás is megjelent. Az elemző azonban optimista kilátásokat is megosztott: amikor ez a mutató negatívba fordul, az gyakran hosszú távú belépési lehetőségeket jelez.
Fokozódó aktivitás mind az eladói, mind a vevői oldalon
Axel Adler Jr. elemző megjegyezte, hogy a növekvő volatilitás miatt mind a vevői, mind az eladói oldal aktivitása fokozódott. Az általa mért volatilitási kompozit index az elmúlt hónap legmagasabb szintjére emelkedett, amit az „FOMO teljes gőzzel tombol” narratívával írt le.
Az $90,000-$95,000 közötti tartomány kulcsfontosságú zónának számít, mivel itt jelentős realizált veszteségek történtek az elmúlt hónapokban. Az $80,000-$90,000 közötti szintet pedig biztonságos visszahúzódási zónaként említik az elemzők, amely erős technikai támaszt nyújthat a Bitcoin számára.
Bár az árfolyam-ingadozás továbbra is jellemző lehet, a technikai támaszok megbízható keretet adnak a kockázatok kezelésére.
Mi az a FOMO?
A FOMO, vagyis a Fear of Missing Out (félelem attól, hogy kimaradunk) rövidítése , egy gyakori pszichológiai jelenség a kriptovaluta piacokon.
Ez azt az érzést írja le, amikor egy befektető attól tart, hogy lemarad egy nagy árfolyam-emelkedésről vagy egy jövedelmező lehetőségről, ezért impulzívan vásárol, gyakran anélkül, hogy alaposan megvizsgálná az adott eszköz értékét vagy a piac helyzetét. A FOMO különösen jellemző akkor, amikor a Bitcoin vagy más kriptovaluták árfolyama gyorsan emelkedik, és sokan úgy érzik, hogy azonnal be kell szállniuk, hogy ne maradjanak ki a profitból. Ez az érzelmi döntéshozatal gyakran túlzott kockázatvállaláshoz és rossz befektetési döntésekhez vezethet.