A Bloomberg információi szerint a fintech óriások, a Robinhood és a Revolut is fontolgatják belépésüket a stabilcoin piacra, ami az új európai szabályozások fényében egyre vonzóbbá válik.
A Revulut és a Robinhood is stabilcoin projekten dolgozik
A Bloomberg beszámolója alapján mindkét vállalat saját stabilcoin kibocsátását tervezi. Ezzel pedig belépnének egy olyan piacra, amelyet jelenleg a Tether USDT ural, több mint 119 milliárd dolláros piaci értékkel.
Az USDT a makrogazdasági bizonytalanságok és a kriptopiac ingadozások közepette kiemelkedően növekedett az utóbbi években. Az amerikai cégeket érintő banki válságok és szabályozói szigorítások is hozzájárultak a stabilcoin térnyeréséhez. Ma már a piac több mint 75%-át birtokolja az USDT. A Tether 2024 első felében rekordnyereséget, 5,2 milliárd dollárt ért el, és tovább erősítette tartalékait az amerikai államkötvényekkel.
Az üzleti modell vonzereje miatt egyre több vállalat fontolgatja belépését a stabilcoin piacra. Bár a Robinhood és a Revolut hivatalosan még nem erősítették meg a terveket, a Revolut kapcsán már múlt héten pletykáltak a piacon.
A Robinhood és a Revolut stabilcoin projektje az európai szabályozás miatt jöhet létre.
Az európai szabályozási környezet is nagy változások előtt áll, mivel a MiCA, az EU kriptoeszközökre vonatkozó szabályozása, 2023-ban új alapokra helyezi a stabilcoinok létrehozását, kereskedelmét és forgalmazását. A MiCA első szakasza 2024. június 30-án lépett életbe, és olyan előírásokat vezetett be, mint a tartalékkövetelmények, az átláthatóság és a tranzakciók mennyiségi korlátai. Ezek a szabályok arra kényszerítettek néhány tőzsdét, hogy újragondolják stabilcoin kínálatukat.
A második szakasz, amely 2024. december 30-tól lép hatályba, kiterjeszti ezeket a szabályokat a kriptoeszköz-szolgáltatókra, beleértve a tőzsdéket és pénztárcaszolgáltatókat. Az új előírások szigorúan korlátozzák a stabilcoinok napi forgalmát, amely fizetésekre csak 200 millió dolláros limitet enged meg.