Toncoin listázás a Binanceon

Listázta a Toncoint a Binance

A Binance 2024-08-08 10:00-kor (UTC) listázta a Toncoint (TON) és megnyitja a kereskedést az alábbi kereskedési párok előtt.

Toncoin a Binance tőzsdén

Új azonnali kereskedési párok amik előrhetőek lettek a Toncoinnal a Binance tőzsdén az alábbiak:

TON/BTC, TON/USDT, TON/FDUSD és TON/TRY.

A felhasználók most megkezdhetik a TON letétbe helyezését a kereskedésre való felkészülés érdekében. A kifizetések időpontja 2024-08-09 10:00 (UTC).

Toncoin blokklánc felfedezőjét ezeken az oldalakon lehet elérni: tonviewer.com, tonscan.org, tonscan.com

Seed címkével érkezik a TON a Binance tőzsdén. Ezt azt jelenti, hogy ez egy magas kockázatú befektetés, ami még korai (magvető, seed) fázisban van. Valószínűleg nagy áringadozásnak lesz kitéve a TON érme, ezért érdemes körültekintően mérlegelni az egyéni helyzetet még a befektetés előtt. A Seed projektekhez csak akkor ad hozzáférést a Binance, ha 90 naponta kitöltünk egy megfelelőségi kérdőívet és külön elfogadjuk a befektetési feltételeket.

Mi az a Toncoin? És hogyan kapcsolódik a TON hálózathoz és a Telegramhoz?

A Toncoin egy decentralizált és nyitott L1 blokklánc, amelyet a közösség a Telegrammal kompatibilis fizetési eszközként hoztak lére.

A Toncoin a The Open Network (TON) hálózat saját kriptovalutája, egy blokklánc platform, amelyet eredetileg a népszerű Telegram üzenetküldő alkalmazás mögött álló csapat fejlesztett ki. A platformot úgy tervezték, hogy gyors, biztonságos és skálázható decentralizált szolgáltatásokat kínáljon.

Itt egy kicsit bővebben:

A TON-t eredetileg a Telegram hozta létre azzal a céllal, hogy olyan blokklánc-platformot hozzon létre, amely támogatja a decentralizált alkalmazásokat (dApps), az intelligens szerződéseket és a mikrofizetéseket. Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) által felvetett jogi kihívások miatt azonban a Telegram kénytelen volt feladni a projektet 2020-ban. A visszaesés ellenére a nyílt forráskódú projektet egy független fejlesztői közösség folytatta tovább.

A TON blokkláncot úgy tervezték, hogy több millió tranzakciót kezeljen másodpercenként, így rendkívül jól skálázható. Proof of Staking (PoS) konszenzus mechanizmust használ, amely energiahatékonyabb a Bitcoin által használt proof-of-work (PoW) rendszerhez képest.

A Toncoin a TON ökoszisztéma natív kriptovalutája. A hálózaton belül különféle célokra használják, például tranzakciós díjak fizetésére, befektetésekre, valamint a hálózat irányításában való részvételre. A felhasználók a Toncoin segítségével is fizethetnek a TON blokkláncra épített szolgáltatásokért és alkalmazásokért.

A TON célja olyan decentralizált platform biztosítása, amely az alkalmazások széles körét támogatja, beleértve a decentralizált finanszírozást (DeFi), a nem helyettesíthető tokeneket (NFT) és más decentralizált szolgáltatásokat. Nagy átviteli sebessége és alacsony késleltetése alkalmassá teszi a tranzakciók gyors és hatékony feldolgozását igénylő alkalmazásokhoz.

Mióta a Telegram kilépett a projektből, a TON-t egy nyílt forráskódú közösség tartja fenn és fejlesztette tovább. Ez a közösségvezérelt megközelítés a TON ökoszisztéma növekedéséhez vezetett, a platformon különféle projektek és alkalmazások épültek.