Ez okozta a bitcoin árfolyam esését a múlt héten

Bitcoin bálna pánik eladásai

16 millió értékű Ether került a tőzsdékre ami egy sokkal nagyobb, 1,3 milliárdos pakk része lehet. Ismét megjelent a dömping a piacon.

Kína értékesítheti a PlusTokenből származó kriptovalutáit?

A közelmúltban körülbelül 7 000 ether, nagyjából 16,7 millió dollárt értékben mozdult meg a hírhedt PlusToken piramisjáték kapcsán. Az ETH átutalás során a tőzsdékre került nagyobb összeg azt sugallja, hogy egy nagyobb, akár 1,3 milliárd dollárnyi Ether csomag értékesítése is bekövetkezhet. Míg a 16 millió dollár nem, az 1 milliárd dolláros összeg már jelentős eladási nyomsát jelenthet. Elég azonban most a puszta lehetőség híre is, hogy jelentős mozgást okozzon most ez a kriptopénz piacokon. Ez a mozgás jövőben is hatással lehet a kriptopiacra, különösen az Ethereum árfolyamára.

A PlusToken egy 2018-2019 között működő, piramisjáték jellegű befektetésnek álcázott csalás volt, amely több mint 2,6 millió áldozatot szerzett. Jelentős mennyiségű kriptopénzt, összesen 14 milliárd dollár értékben sikerült kicsalni az áldozatoktól. A kínai hatóságok végül 2019-ben lekapcsolták a rendszert. Ezzel együtt elképesztő mennyiségű kriptopénzt foglaltak le, köztük 194 000 bitcoint és 833 000 ethert.

A mostani Ether tranzakció híre hasonlóan a korábbi Bitcoin értékesítésekhez jelentős mozgást vált ki a piacon. Elemzők szerint, ha a fennmaradó Etherek nagyobb része is értékesítésre kerül, az jelentős eladási nyomást gyakorolhat az Ethereum piacára, ami az árfolyam csökkenéséhez vezethet.

A PlusToken kapcsán korábban lefoglalt eszközök egy része már 2020-ban értékesítésre került, és a piacon való eladások rövid távon rendszerint áresést idéztek elő. Ezúttal is hasonló hatásra lehet számítani, hiszen a nagymértékű Ether mozgás ráadásul sok kriptobefektetőt aggodalommal tölt el.

Amikor nagy összegben, egyszerre kerülnek eszközök a tőzsdére, a piaci reakciók általában negatívak, mivel sok befektető gyorsan megpróbál még túladni ezeken a tokeneken, aminek következtében az árak még lejjebb mennek. Hosszú távon, ha a nagybefektetők stabilizálják a piacot, az árak visszakapaszkodhatnak a korábbi szintekre.

A pánikeladás sok jóra nem vezet

A héten tapasztalt helyzet jól mutatja, milyen gyorsan milyen sokat tudnak a kriptovaluták árai mozogni. A bitcoin árfolyama csütörtök este 5%-ot esett, majd utána szombat éjszaka 5%-ot emelkedett.

De nem mindenkinek sikerült ezúttal elkapni a piaci hullámokat. A LookOnChain számolt be róla, hogyan taktikázta el magát egy Bitcoin bálna a legutóbbi árfolyam esés alkalmával.

Egy Bitcoin bálna „pánikszerűen” eladott közel 50 millió dollár értékben Bitcoint, miután az év elején 727 millió dollárt halmozott fel a BTC-ben. Érménként 62 362 dollárért vásárolt, amin most kemény veszteséget realizált.

A láncon belüli kriptovaluta-elemző, a LookOnChain adatai szerint a kriptovaluta bálna pánikszerűen szabadult meg a Bitcoinjaitól, amikor az árfolyam 60 ezer dollár alá esett rövididőre. Ez 26 millió dolláros veszteséget hozott számára. .

A bálna továbbra is 8936 BTC-vel rendelkezik, körülbelül 540 millió dollár értékben.

Amint a CryptoGlobe beszámolt róla, a nagy Bitcoin-tulajdonosok mintegy 30 000 db Bitcoin osztottak újra, több mint 1,8 milliárd dollár értékben cserélt gazdát a Bitcoin a hét elején. Az eladási időszak során a legutóbbi elemzések azt sugallják, hogy a rövid távú BTC-tulajdonosok „fokozatosan kilépnek” a piacról, ami az eladási nyomás csökkenéséhez vezet.

A CryptoQuant IT Tech elemzője által végzett elemzés azt mutatja, hogy a rövid távú tulajdonosok által birtokolt bitcoin kínálat csökkent főleg a mostani jelentős eladási hullám után, ami lehetőséget teremt a felhalmozásra.

Kripto Konzultáció

Ha úgy érzed túl sok az új információ, vagy le kéne porolni az alapokat a kriptovaluta tudásod illetően, gyere el egy INGYENES konzultációra, foglalj időpontot és beszéljük meg, mi lenne a legjobb megoldás neked.
Ingyenes