A kockázati tőke 100 milliókat fektet a Bitcoin fejlesztésébe

kokcázati tőke áramlása a bitcoin 2. rétegű megoldásaiba

A fenti diagram, amit a Galaxy digitális eszközökre szakosodott elemző cég osztott meg az X-en a Bitcoin 2. rétegű megoldásaiba áramló kockázati tőke mértékét mutatja. Ez alapján pedig érdekes következtetéseket vonhatunk le

A grafikon a Bitcoin Layer 2 (L2) megoldásokba befektetett kockázati tőke mérték mutatja 2017 és 2024 között, kategóriák szerint (Sidechain, State Channel, Rollup, E-cash). Az adatok azt jelzik, hogy a Bitcoin L2 megoldások iránti érdeklődés az utóbbi években jelentősen megnőtt:

  1. Kockázati tőke összesen: 2018 óta 447 millió dollárt fektettek be ezekbe a technológiákba.
  2. 2024 dominanciája: a befektetések 39%-a 2024-ben történt, ami a terület gyors növekedésére utal.
  3. Sidechain-ek és Rollup-ok kapták a legtöbb finanszírozást, utalva azok ígéretes jövőjére.

Miért fontosak ezek a Bitcoin L2 technológiák?

A Bitcoin Layer 2 (L2, 2. rétegű) megoldások célja a Bitcoin skálázhatóságának javítása és a költségek csökkentése. Ez lehetővé teszi a decentralizált pénzügyi (DeFi) alkalmazások fejlődését és új használati lehetőségek megjelenését.

Ha a Bitcoin ára átlépi a 100 000 dollárt, a teljes potenciális piac (TAM) 47 milliárd dollárra nőhet 2030-ra.

Minden olyan Bitcoin blokkláncán kívűl működő hálózatot, rendszert vagy technológiát Bitcoin Layer 2, vagyis második rétegű megoldásnak hívunk, amely a Bitcoin blokklánc tetejére épül, és amely segít kiterjeszteni annak képességeit.

A Bitcoin L2 megoldások nemcsak a technológia fejlődését, hanem a piac érettségét is tükrözik. Ezek az újítások túlmutathatnak a “digitális arany” koncepción, és a Bitcoint aktív, sokoldalú eszközzé alakíthatják át a jövőben.

Mi az a Sidechain, State Channel, Rollup és E-cash?

Sidechain

A Sidechain (oldallánc) egy különálló blokklánc, amely a Bitcoin főlánchoz csatlakozik egy “kétirányú kapu” (two-way peg) segítségével. Ez lehetővé teszi, hogy a Bitcoint áthelyezzük erre az alternatív láncra, ahol gyorsabb tranzakciók és egyedi funkciók érhetők el. Ezeke taz oldalláncokat gyakran használják okosszerződésekhez vagy más funkciókhoz, amelyek a Bitcoin főláncán nem elérhetők.

State Channel

A State Channelek a tranzakciókat a láncon kívül bonyolítják, hogy csökkentsék a blokklánc terhelését. Például két fél között egy tranzakciós csatorna jön létre, ahol a tranzakciók addig zajlanak, amíg az egyenleg végső állapotát a főláncon véglegesen nem rögzítik. Ez különösen hasznos mikrotranzakciók esetében.

Rollup

A Rollup egy olyan technológia, amely a tranzakciók nagy mennyiségét gyűjti össze, és ezek adatait tömörítve rögzíti a Bitcoin blokkláncán. Két típusa létezik:

  • ZK-Rollup: Kriptográfiai bizonyítást használ a tranzakciók érvényességének igazolására.
  • Optimistic Rollup: Feltételezi, hogy a tranzakciók érvényesek, de lehetőséget ad azok vitatására.

E-cash

Az E-cash rendszerek a digitális készpénz koncepcióját követik, decentralizált módon. Gyakran a magánélet védelmére és az azonnali fizetések biztosítására használják. Ezeket a megoldásokat leginkább a tranzakciók titkosságának megőrzésére tervezték.

Kripto Konzultáció

Ha úgy érzed túl sok az új információ, vagy le kéne porolni az alapokat a kriptovaluta tudásod illetően, gyere el egy INGYENES konzultációra, foglalj időpontot és beszéljük meg, mi lenne a legjobb megoldás neked.
Ingyenes