Miért zuhant a kriptopiac, és mit jeleznek a mutatók a Bitcoin árfolyama kapcsán?

bitcoin allokáció

A Bitcoin ára újra napok óta 100 000 dollár alatt van. Ez a heti szinten már 7%-os visszaesés újabb aggodalmakat keltett a befektetők körében, miközben a kriptopiac egésze is zsugorodott.

Makrogazdasági hatások és a piac reakciója

Az esés hátterében elsősorban az Egyesült Államokból érkező pozitív gazdasági adatok állnak. A növekvő munkahelyek száma és az erős gyártási adatok megerősítették Jerome Powell, a Federal Reserve elnökének álláspontját, miszerint az idei kamatcsökkentések lassítása elegendő lehet az infláció kezelésére.

Ez a hír kedvezőtlenül érintette a Bitcoin-piacot, mivel a befektetők kockázatos eszközökre, például kriptovalutákra és technológiai részvényekre való étvágya általában akkor nő, ha az alapkamat alacsony.

Philipp Pieper, a Swarm Markets alapítója szerint a Bitcoin jelenlegi esése annak tudható be, hogy a piac egyelőre nem talált új narratívát, és a hagyományos pénzügyi mintákat követi.

Hosszú távú kilátások és befektetői stratégia

Bár a jelenlegi piac bizonytalan, a hosszú távú kilátások továbbra is pozitívak. A láncon belüli adatok, például a CryptoQuant elemzése szerint a Bitcoin iránti kereslet magas maradt. A mutatók azt jelzik, hogy az inaktív Bitcoin készletek csökkenése még mindig meghaladja a bányászoktól származó új Bitcoin-kibocsátást.

Korábban már előfordult, hogy a Bitcoin hasonló eséseket élt meg az amerikai elnökválasztások utáni januári időszakban. 2017-ben és 2021-ben is 36%-os visszaesés történt, de ezeket azonban később jelentős árfolyam-emelkedés követte.

A “banán zóna” és rövid távú volatilitás

A jelenlegi árfolyam-ingadozások a szakértők szerint a Bitcoin úgynevezett “banán zónájában” zajlanak, amely a makrogazdasági tényezők által okozott volatilitást jelenti. Arthur Hayes, a BitMEX alapítója szerint a dollárlikviditás növekedése előbb-utóbb támogatni fogja a Bitcoin árfolyamát.

Mit mutatnak az indikátorok?

A CoinGlass egy oldalon gyűjti a legfontosabb mutatókat, ami a piaci ciklus tetejére utal. Jelenleg a 30 legfontosabb indikátorból egy (!) sem (!) mutatja, hogy a jelenlegi piac tartósan lefelé tartana.

A lehetséges 30 piaci csúcsmutató közül, köztük a Puell Multiple, az RSI-22 nap, a Bitcoin dominancia és az MVRV arány egyike sem találták utal a piac tetejére még.

Mit tehetnek a befektetők?

A szakértők szerint a befektetőknek érdemes megőrizniük a stratégiai gondolkodást, és nem reagálniuk a rövid távú piaci zajokra. A jelenlegi helyzet inkább lehetőségként értékelhető a portfólió hosszú távú építésére, mintsem végleges piaci csúcsnak.

Ahogy Alex Kruger kriptoelemző mondta: „Minden esés lehetőség egy közelgő masszív rally előkészítésére.”

Kripto Konzultáció

Ha úgy érzed túl sok az új információ, vagy le kéne porolni az alapokat a kriptovaluta tudásod illetően, gyere el egy INGYENES konzultációra, foglalj időpontot és beszéljük meg, mi lenne a legjobb megoldás neked.
Ingyenes