3AC alapító felesége eladta 38 millió dollárért a szingapúri villáját.
A Three Arrows Capital (3AC) nevű, csődbe ment kriptovaluta fedezeti alap társalapítójának, Zhu Sunak a felesége, Tao Yaqiong (más néven Evelyn), eladta Szingapúrban található luxusvilláját 38,5 millió dollárért. A villát, amely a Botanical Gardens közelében található, Szingapúr egyik luxus negyedévében még 2020-ban vásárolta, amikor az értéke még csak 20,63 millió dollár volt. Evelyn azóta jelentős felújításokat végzett az ingatlanon – és nem mellesleg az ingatlan piac is jó irányba fordult.
Annak ellenére, hogy a bíróság zárolta Zhu Su és a 3AC más alapítóinak bizonyos vagyonát, Evelyn sikeresen végigvitte az eladási folyamatot, amelyet júliusban indított és októberben fejezett be. A villa új tulajdonosa Chrispianto Karim, az indonéz Musim Mas pálmaolaj-cég családjához tartozó szingapúri üzletember lett.
A 3AC bukása és következményei a kriptovaluta piacra
A 3AC-t Zhu Su és Kyle Davies alapította 2012-ben, amikor még külföldi deviza derivatívákkal kereskedtek.
Az évek során azonban a vállalat a kriptopiacra helyezte át a hangsúlyt. Világszinten is az egyik legnagyobb kriptovaluta befektetési és kockázati tőkealapként működött. A csúcson több mint 18 milliárd dollárnyi vagyont kezelt. A 3AC olyan ismert kriptovalutákba fektetett, mint az Ethereum, a Polkadot és a Solana.
2022-ben a kriptopiac összeomlása és olyan nagyobb projektek bukása, mint a Terra Luna és az FTX, komoly kihívások elé állították a 3AC-t is. Az alap korábban ugyanis jelentős hiteleket vett fel, hogy még magasabb hozamokat érjen el, de a piac összeomlása során ezek a hitelek tarthatatlanok lettek, és ez közvetlenül vezetett a 3AC csődjéhez.
A csőd nyomán Zhu Su és Kyle Davies is nehéz helyzetbe került. A szingapúri pénzügyi felügyelet (MAS) 2023-ban kilenc évre eltiltotta őket minden szabályozott pénzügyi tevékenységtől. Zhu-t ezen kívül börtönbüntetés is fenyegette, mivel nem működött együtt a cég bezárásának folyamatában.
A 3AC csődje jelentős hatással volt a kriptovilágra, és rávilágított arra, hogy a túlzott kockázatvállalás milyen következményekkel járhat. A cég vagyonának egy részét zárolták, így a hitelezők még mindig arra várnak, hogy visszakapják a tartozásokat. Ugyanakkor mint azt most látható, a 3AC vezéreinek sikerült mégiscsak valamennyi vagyont kimenteni még a csődeljárás előtt.