A VanEck elemzője szerint a Bitcoin árfolyama elérheti a 3 millió dollárt 2050-re.
Matthew Sigel, a VanEck digitális eszközökkel foglalkozó kutatási vezetője úgy véli, hogy a Bitcoin akár 3 millió dollárt is érhet 2050-re. Sigel a CNBC-nek adott interjújában beszélt a bitcoin jövőjéről, amely szerint a Bitcoin fokozatosan a világ jegybankjainak tartalékeszközévé válhat. A tartalékok akár 2%-os részesedését is elérheti, erősítve ezzel a globális pénzügyi stabilitást.
Mitől lehet valóságos ez a magas Ár?
Sigel szerint a Bitcoin évente körülbelül 16%-os növekedést érhet el az elkövetkező évtizedekben, ami miatt reálisnak tartja a 3 millió dolláros árfolyamcélt.
„Ez elsőre extrémnek hangzik, de ha évtizedeken át tartjuk ezt az évi 16%-os növekedést, akkor a milliós árfolyam valóságos lehet.”
A Bitcoin szerinte megőrizheti értékét az inflációval szemben, és jelentős eszközosztállyá válhat, ahogy a globális gazdasági helyzet változik. Részben már most is az.
Bitcoin és a politika
A választások körüli bizonytalanság és a magas piaci volatilitás mindig is kedvezett a Bitcoin árfolyamának.
Sigel példaként hozta fel a 2020-as évet, amikor a Bitcoin értéke viszonylag stabil maradt a választások előtt, majd emelkedni kezdett utána. Ezt a mintát figyelembe véve most is jelentős vevői hullám érkezhet a választások után, amely további áremelkedést hozhat.
A BRICS országok és a Bitcoin
Sigel hangsúlyozta, hogy a Bitcoin globális szerepe folyamatosan növekszik, különösen azáltal, hogy a BRICS-országok (például Argentína, az Egyesült Arab Emírségek és Etiópia) egyre nyitottabbak a digitális valuta iránt. Ezek az országok alternatívát keresnek a dollár helyett, és a Bitcoin egy jó megoldás lehet a valutaleértékeléssel szemben. Sigel szerint ez különösen sürgető az USA-n kívüli országok számára, mivel el akarják kerülni az USA fiskális politikájának negatív hatásait.
Sigel figyelmeztetést küldött az Egyesült Államoknak is: ha nem veszik figyelembe a kriptopiac változásait, akkor az ország hosszú távon veszthet globális pénzügyi befolyásából. Ha a BRICS-országok Bitcoinra építik tartalékaikat, az komoly stratégiai kihívást jelenthet az Egyesült Államok számára.
A Bitcoin lehetséges további növekedése
Sigel szerint, még ha a Bitcoin növekedési üteme vissza is esne, a korábbi adatok alapján akár 1000%-os emelkedést is elérhet a következő években. De már a közeljövőben is 200 000 dolláros árfolyamot vár a választások utáni kedvező környezetben.
Összességében Sigel előrejelzése egy optimista jövőképet vázol a Bitcoin számára, ahol a kriptopénz nem csak inflációbiztos eszközként, hanem globális tartalékvalutaként is jelentős szerepet tölthet be a világgazdaságban.